728x90

Ehliyet Sınavı Hesaplama

Ehliyet sınavı puanını hesaplamak istediğiniz sürücü adayının Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavında (MTSAS) doğru yanıtlamış olduğu soru sayısını girdikten sonra hesapla butonuna basınız.

Ehliyet sınavı nedir?

Bir sürücü adayının ehliyet alabilmesi için mecburi olarak girmesi gereken sınavdır. Bu sınavı geçmeden ehliyet sahibi olamazsınız yani trafiğe çıkamazsınız. Tüm T.C vatandaşlarının trafikte araç kullanması için gerekli olan sürücü belgesini almak için yapılır.

Ehliyet sınavının süresi nedir?

Sınav süresi 50 soru için 60 dakika. Milli Eğitim Bakanlığı, Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavına ilişkin hazırlanan e-Kılavuz’da ehliyet sınav sorusu, 13 İlk Yardım Bilgisi, 27 Trafik ve Çevre Bilgisi, 10 soru da Motor dersinden olmak üzere toplam 50 soruya 60 dakikalık bir süre olarak uygulanmaktadır.

Ehliyet sınavı puanı nasıl hesaplanır?

Toplam doğru sayınızın sınavdaki soru sayısına bölündükten sonra 100 ile çarpılmasıyla hesaplanmaktadır. Hesapla.Gen.TR Ehliyet Sınavı Puan Hesaplama yöntemiyle bu hesaplamalarınızı sorunsuz bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

Ehliyet sınavını kaç doğru yada kaç puan ile geçerim?

Ehliyet sınavlarında geçer not barajı 70 dir.
Ehliyet sınavı için tavsiyeler
Belirteceğimiz küçük tavsiyeler ışığında sınava hazırlanmanız durumunda, ehliyet sınavını artık dert etmenize gerek kalmayacaktır. Ehliyet sınavındaki trafik testi, diğer iki teste nazaran daha kolay bir test olduğu için ehliyet sınavı kitabından yüzeysel bir okuma yapabilirsiniz. İlk yardım ve motor testlerini ise en az iki defalık biraz daha detaylı bir okuma yapabilirsiniz. Son olarak ise en az son 5 yılın çıkmış sorularını 2012 ehliyet sınavı sorularından başlayarak çözerseniz sınavı başarmanız oldukça yüksek bir ihtimaldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Hesaplamalar

300x600