728x90

İdeal Kilo Hesaplama

İdeal kilosunu hesaplamak istediğiniz kişinin cinsiyetini seçtikten sonra santim cinsinden boyunu ve kilogram cinsinden ağırlığını giriniz ve hesapla butonuna basınız.

İdeal Kilo Nedir?

Sağlıklı Yaşam Aralığı; sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için boyunuz ile orantılı olan kilo değer aralığıdır. İdeal Kilo bu aralık içerisinde kişinin yaşam tarzı ve vücut yapısına göre değişiklik gösterebilir.

Obezite Nasıl Anlaşılır?

Dünya Sağlık Örgütü, son dönemlerde hızla artış gösteren obezite hastalığının kesin olarak anlaşılması için Beden Kitle İndeksi (BKİ) adı verilen, kişinin vücut ağırlığının, boy uzunluğunun karesine bölünmesiyle elde edilen değeri kullanarak obeziteyi belirlemektedir. Beden Kitle İndeksinin hesaplanması ile elde edilen değer, bireyin obezite olup olmadığının ya da, obezite olma yolunda ilerlediğinin kesin olarak anlaşılmasını sağlayan bir işlemdir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nün uluslar arası obezite sınıflandırması için kullanmış olduğu Beden Kitle İndeksi tablosunu da sizlerle paylaşıyoruz.

İdeal Kiloma Nasıl Ulaşabilirim?

İdeal kilonuza ulaşmanız için yapmanız gereken diyet yapmak. Yağlı, şekerli ve ekmekten uzak durmanız lazım. Öncelikle ekmeği ve şekeri direkt olarak kesmeniz lazım. Sağlıklı ve düzenli yemekler yemeniz lazım. Eüer vaktiniz varsa spor yapmak için, günde 1-2 saat spora ayırırsanız ideal kilonuza ulaşmak sizin için daha hızlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Hesaplamalar

300x600