728x90

Taşıt Kredisi Hesaplama

Araç sahibi türünü seçtikten sonra seçiminize uygun olarak aylık taksit tutarı veya kredi tutarını, kredi faiz oranını ve kredi vadesini (ay cinsinden) giriniz ve ardından hesapla butonuna basınız. Taşıt kredisi hesaplama formunda belirtilen fiyatlar, kredi alacağınız kurumların dosya veya ekstra masraflarını dahil etmemektedir.
 Gerçek Kişi (Bireysel Araç)
 Tüzel Kişi (Ticari Araç)
 Alacağınız toplam kredi tutarı ile hesaplama
 Ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ile hesaplama
(Örn: 15500)
Örn: 48
Örn: 0.95

Taşıt Kredisi

Sıfır (0) ya da ikinci el araçların alımı sırasında kullanabileceğiniz bir tür tüketici kredisidir.

Araba bedelinin yüzde kaçı için kredi kullanabilirim?

Tüketicilere, binek araç edinimi amacıyla kullandırılacak taşıt kredilerinde ve taşıt teminatlı kredilerde veya yapılacak finansal kiralama işlemlerinde, kredi tutarının taşıtın değerine oranı taşıtın nihai fatura değeri 50 bin TL ve altında olanlar için yüzde 70'i aşamaz. Bu oran, nihai fatura değeri 50 bin lirayı aşan binek araçlarda, bedelin 50 bin liraya kadar olan kısmı için yüzde 70, 50 bin liranın üstünde olan kısım için yüzde 50 olarak uygulanır. İkinci el binek araçlarda taşıtın değerinin tespitinde kasko değeriesas alınır.

Taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Günümüzde 3 ayrı şekilde ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir. İnternetten ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabildiği gibi ayrıca SMS`le kredi başvurusu da yapılabilmektedir. Bankaların internet sitelerini ziyaret ederek bu konularda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca aylık gelirinizi gösteren bir belge ve kimliğiniz ile size en yakın banka şubesini ziyaret ederek hem konu ile ilgili detaylı bilgi alabilir hem de dilerseniz kredi başvuru formu doldurabilirsiniz.

İkinci el araçlar için taşıt kredisi almak mümkün mü?

2. el araç, otomobil, oto, araba alımları için kullanabileceğiniz bir bireysel tüketici kredisi dir. Banka dan banka ya farklı vadeler ve yaş sınırı bulunmaktadır. Maksimum 48 ay vade ve 5 yaş sınırına kadar kullanılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Hesaplamalar

300x600